Yerel Basına yaptığım açıklama

Ana Sayfa » BASINDAN » Yerel Basına yaptığım açıklama

İYİ Parti İlçe Başkanı Ömer Kara,  Gelecek Partisine geçen kişiler hakkında çıkan söylentiler için açıklamalarda bulundu. Ömer Kara yaptığı açıklama da;

 

“Öncelikle yeni kurulan Gelecek Partisine başarılar diliyorum. Türk demokrasisine katkı sağlayacaklarından da şüphem yok.

Geçtiğimiz günlerde İYİ Parti den Gelecek Partisine geçişler olduğu yönünde çıkan dedikodu  ve söylentilerin maksatlı olduğunu düşünüyorum.

İYİ Partiye beklenti için gelmiş ve yer edinmeye çalışmış, fakat istediğine ve amacına ulaşamayan kişilerin aylar önce,  daha Gelecek Partisi diye bir parti kurulmadan Partiden istifaları söz konusu olmuştu. Yani bu kişiler zaten istifa etmişlerdi ve istifa ettiklerinde Gelecek Partisi diye bir parti yoktu. Aynı şekilde yönetim kurulundan istifa eden arkadaşımızın da istifa nedenini yakınen biliyoruz. Bu konuda ayrıntıya girerek arkadaşımızı zor durumda bırakmak istemiyorum.

Bu arkadaşlarımızı da rencide etmek istemeyiz. Ben İYİ Parti Esenler İlçe Başkanı olarak bu arkadaşlarımıza,  geçmişte partimize verdikleri katkı için teşekkür ediyorum. Çıktıkları yolda kendilerine başarılar diliyorum. Bir çoğu ile hala abi kardeş hukuku ile görüşüyoruz ve görüşeceğiz. Siyasetin ayrıştırıcı diliyle değil birleştirici ve ortak paydalarda buluşulabilecek yönleriyle bir araya gelebileceğimizi düşünüyoruz.

Karşı durduğumuz durum, sanki İYİ Parti den Gelecek partisine geçmek için çok sayıda kişinin istifa ettiği veya edeceği yönündeki algı hareketidir. Bu durum kabul edilebilir bir durum değildir. Çünkü böyle bir şey söz konusu değildir.

Gelecek Partisini Kuran ve teşkilatlanmasında görev alan kişilerin tamamı, Başta Başbakanlık ve AKP Genel Başkanlığı yapmış, Sayın Ahmet Davutoğlu da dahil neredeyse kadronun tamamının AKP kökenli olduğu bilinmesine rağmen sanki AKP den değil de İYİ Parti den istifaların olduğu ve Gelecek Partisine geçtiği algısını maksatlı buluyoruz.

Bu tür küçük ve basit hesapların, Genel Başkanlar ve Genel Merkezler arasında kurulan iyi  ilişkiye yakışmadığını da özellikle belirtmek istiyorum.

İYİ Partinin yükselişini, artan üye sayımızdan ve yapılan anketlerden çok iyi biliyoruz. Biz küçük hesaplar peşinde değiliz, kimsenin küçük hesaplarının içinde de olmayız. Biz ülkemizi yönetmeye talibiz. Ülkemizde yaşanan ekonomik ve sosyal sorunlar dahil bütün meselelerine çözüm önerisi olan tek Partiyiz. Biz eleştirdiğimiz konularda sadece eleştirmek için değil, eleştirdiğimiz konularda çözüm önerisi sunan ve olması gerekeni de söyleyen partiyiz.”  ifadelerini kullandı.

 

Haberi Kaynağında Okumak için BURAYA Tıklayın