Şeh Ömer KARA Resmi Web Sitesi - Hoşgeldiniz

TWITTER FACEBOOK

FACEBOOKTA BİZ

Esenler Meydanında isteyen istediği yerde Stant açamacak

Ana Sayfa » BASINDAN » Esenler Meydanında isteyen istediği yerde Stant açamacak

İYİ Parti Esenler İlçe Başkanı Ömer Kara,” Esenler Cumhuriyet Meydanı’nın sahibi Esenler halkıdır, meydan İBB’nin malıdır. Konulan kurallara herkesin riayet etme gibi zorunluluğu vardır” dedi.

Kara, “Sokakta ve Cumhuriyet Meydanı’nda  karşılaştığımız vatandaşların en çok şikayet ettiği konulardan biri Esenler Meydan’daki dūzensizliktir.
Özellikle siyasi partilerin açtıkları standların yaya yūrūyūşūne engel olmaları,aşırı gūrūltū yapmaları vatandaşı bezdirmiş durumdadır. Vatandaşlar aynı şikayetleri İBB’ye de bildirmişler. Bu şikayetler ūzerine İBB zabıta ekipleri dūn Esenler Cumhuriyet Meydanı’nda çalışma yapan  Ak Parti yöneticilerine:
“Bundan sonra siyasi partiler meydanda stand çalışması yaparken önce İBB’den izin alacaklar.Kuralsız,dūzensiz ve gelişigūzel çalışma yapılmayacak. İBB nereyi uygun görūrse orada stand açılacak,vatandaşın yūrūyūşūnū engelleyen yerde değil,daha az yoğunluk olan boş alanlarda stand açacaksınız. Ses dūzeni, meydanda bulunan esnafı ve vatandaşları rahatsız edecek seviyede olmayacak”şeklinde uyarı yapılmıştır.

AKP’liler iktidarın gücünü arkalarına alarak “ burnundan kıl aldırmayan kibirli tavrı” ve İBB zabıtasının uyarılarını hiçe saymadan yine aynı noktaya stant açtılar.

Biz İYİ Parti olarak,
Kamu otoritesine saygımızdan,  Sayın kaymakamımız, İBB yetkilileri veya her hangi bir yetkili birimden bir bildirimde bulunulduğunda alınan kararlara ve kurallara uyduğumuz halde, İktidar partisinin uymaması hem siyaseten hem de ahlaken doğru değildir. Kuralsızlık huzur getirmez, adaletsizlik yaratır, barış getirmez, düşmanlıkları körükler. Biz bu ülkede ve Esenler’de herkesle barışık, kardeşçe ve iyi niyetle siyaset yapmak istiyoruz. Biz  kimsenin kimseye üstünlük taslamasını, kimsenin bir diğerini dışlamasını ve her şeyden önce haksızlık, adaletsizlik yapmasını istemiyoruz. Herkesin eşit şartlarda siyaset yapmasını, eşit haklara sahip olmasını arzu ediyoruz” dedi.

Haberi Kaynağında okumak için BURAYA Tıklayın