Kendi Çıkardıkları Genelgeye Kendileri uymuyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Kendi Çıkardıkları Genelgeye Kendileri uymuyor

İYİ PARTİ: ESENLER KAYMAKAMI İKTİDARA İMTİYAZLI

İYİ Parti Esenler ilçe Başkanı Ömer Kara: 128 milyar dolar pankartları bahane edilerek milli bayramlarla ilgili pankartlara da yasak gelmesi hükümetin korkusundandır, iktidar cumhuriyetten ve cumhuriyet kazanımlarından korkuyor.

“ATATÜRK’TEN VE CUMHURİYETTEN KORKUYORLAR”

Esenler kaymakamı bizlere gönderdiği genelgeye kendileri uymadığı gibi, uymayanlara da karşı bir işlem yapmadığı gibi iktidar partisini, yani cumhur ittifakını koruyarak çifte Standard uyguluyor. Kaymakam Bey,  iktidar partisine ve yandaşlarına imtiyazlı davranıyor. Genelgeye karşıyım, genelgeyi yayınlamak anayasal suç, yayınlanan genelgeye uymamak başka bir suç, bunlar suç işliyorlar. Suç işlemek ruhlarına işlemiş, nedeni ise belli bunlar Atatürk’ten ve cumhuriyetten korkuyorlar.

 “GENELGEYE KENDİLERİNİN UYMUYORLAR”

Yurttaşlar iktidarın tüm baskı ve engellemelerine rağmen “128 milyar dolar nerede?” demekten de İstanbul Sözleşmesi’ni savunmaktan da vazgeçmediği ortada iken birde 23 Nisan Ulasal egemenlik ve çocuk bayramının arifesinde alelacele böyle bir genelgeyi manidar buluyorum. Asılan pankartlara ve pankartları asanlara, kimi zaman Cumhurbaşkanına hakaret gerekçesiyle işlem yapılırken kimi zaman da koronavirüs bahane ediliyor. Savcılar pankartlarda suç unsurunun bulunmadığını söylese de birbirinden komik gerekçelerle suç uyduruluyor.

Genelgeyi kınıyorum ama genelgeye kendilerinin uymadığını gördükçe, iktidarın nimetlerinden yararlanan ve iktidar gücünü arkasına alan kibir abidesi olmuşlara vallahi açıyorum. Kendi koydukları kurallara kendileri uymuyor. Esenleri bir dolaşın görülen manzaradan çıkan sonuç “ÇİFTE STANDART” olduğunu anlayacaksınız.

“BAKINIZ BİZLERE GÖNDERİLEN GENELGE BÖYLE DİYOR” 

Toplandı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanununun 17. Maddesi ve 5442 sayılı il idaresi Kanununun 32/Ç maddesine istinaden Kaymakamlığımızca idaremizde bulunan Meydan cadde, , sokak, yol, park gibi tüm umuma açık alanlarda miting, açık yer toplantıları, gösteri yürüyüşleri, oturma eylemi, protesto eylemi, yürüyüş ve toplantıları, basın açıklamaları,  stant açma, imza toplama, imza kampanyası,  kamu kurum ve kuruluşları hariç olmak üzere anma toplantısı, anma töreni düzenleme, ticari kimliği bulunan tüzel kişilerin ticari faaliyetleri hariç olmak üzere el ilanı, bildiri, broşür dağıtma, afiş. Poster asma vb. türdeki her türlü eylemlerin bir süresince yasaklanmıştır” denilmektedir.